Robotik Kodlama ve Çocuk

Robotik ve Kodlama Eğitimi

21.yy. toplumunda çocukların önemi ve değeri gün geçtikçe artmaktadır. Çocuklarımızın eğitim hayatlarında ve kişisel gelişiminde başarılı olmasını istiyorsak kodlama bunun için ilaçtır.

Günümüzde her ulus iletişim kurmak için kendine ait veya başka ülkenin dilini kullanmaktadırlar. Örneğin; Türk milleti Türkçe, İngiliz milleti İngilizce vb. Farklı milletlerden insanlar birbirleriyle iletişim kurmak için ortak bir dil kullanırlar. Bizler de istediğimiz komutları elektronik aygıta yaptırmak istediğimizde bizim vermiş olduğumuz komutları elektronik aletlerin kendi dilinde anlamaları sağlamasına kodlama diyoruz.

Çocuklarımızın kodlamayı öğrenmesi için birçok sebep vardır. Kodlamanın faydalarını inceleyecek olursak;

Kodlama,Çocukların Problem Çözme Yeteneklerini Geliştirir

Çocuklarımız bilgisayarı anlayıp kodlamanın temelini öğrendiklerinde, bilgisayarda işlerin hangi sıra dahilinde nasıl yürüdüğünü görürler, bilgisayarda bir sorunla karşılaştıklarında sorunu tespit etmeye çalışırlar. Çocukların küçük yaşta kodlama öğrenmeleri günlük hayatta karşılaşabilecekleri problemleri daha kolay çözmelerine olanak sağlar.

Kodlama,Çocukların Esnek Düşünmelerini Sağlar

Çocuklar kodlamayı öğrendiğinde hatalarını düzeltebilme olasılığı artar. Çocuklarımız kodlama yaparken bazı hatalarla karşılaşabilirler. Hatalarını düzeltebilmek için kodlama aşamalarını gözden geçirirler ve geriye yönelik bakabilmelerine, düşünebilmelerine katkı sağlar.

Kodlama,Çocukların Düşünme Becerilerini Geliştirir 

Kodlamayı öğrenmek, çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmesine olanak sağlar. Çocuklarımız, kodlama yaparken karşılaştığı problemler için farklı çözüm yolları düşünür, araştırır. Böylelikle çocuklarımız günlük hayatta karşılaşabileceği problemlere daha farklı açılardan düşünerek problemlerini çözebilirler.

Kodlama Eğitimi
Kodlama,Çocukların Yaratıcılığını Geliştirmelerine Katkı Sağlar

Çocuklar kodlama öğrendiklerinde kendi tasarımlarını, kodlarını yazabilme ve üretebilme fırsatları bulurlar. Böylelikle tamamen kendilerine ait tasarımlar yapabilirler. Çocuk kendi ürettikçe motivasyonu da artacaktır ve hep hayal edip, tasarlayıp, üretmek isteyerek yaratıcılığını geliştirecektir.

Gelecek için Kodlama

Kodlamayı öğrenen çocuk, gelecekte kendileri için iş konusunda daha avantajlı konuma gelip neredeyse her sektör yazılımla ilişik olduğundan dolayı kodlama beceresine sahip olan kendini geliştirip, güncelleyen kişinin iş kaygısı olmayacaktır. Hangi alanda çalışacağına kendi karar verebilecektir. Bu yüzden kodlama, anaokulu seviyesinden başlayıp eğitimin tüm kademelerinde çocuklara kodlama eğitimi verilerek bu becerilerin kazandırılması anlamında büyük katkı sağlanmış olur.

Endüstri Alanında Yazılımcılara Giderek İhtiyaç Artmaktadır.

Teknolojinin gün geçtikçe gelişmesiyle birlikte sanayi alanında iş imkânı artmaktadır. Nitelikli yazılımcıların bulunması zor olduğundan dolayı, maaşları yüksek olmaktadır. Eğer bu eğitimler çocuklara küçük yaşlardan itibaren verilmeye başlanırsa onların da genç yaşta deneyim kazanmaları sağlanmış olur ve yazılım sektörüne ilgi göstermeleri de artacağından ötürü bu açık kapatılmış olunacaktır.

Kodlama Çocukların Matematiği Öğrenmelerine Yardımcı Olur

Kodlama yapılırken aslında matematik de öğreniliyordur. Çünkü kodlamanın temeli matematiğe dayanmaktadır. Çocuklar, kodlama yaparken farkında olmadan matematik becerilerini de geliştirmektedirler. Bir problemin çözümünde mantıksal ve hesaplama işlemlerini kullanarak matematiksel becerilerini de geliştirmiş olurlar.

Çocuğunuz Eğlenerek Kodlama Öğreniyor

Çocuğunuza en iyi hediyeyi vermek istiyorsanız onun kişisel gelişimine yönelik alacağınız hediye en değerlisidir. Kodlama sayesinde çocuklarınız kişisel gelişim açısından yeni beceriler edinecektir ve bu becerileri de eğlenerek elde edecektir. Bunun sonunda hayatının birçok noktasında kendi kararlarını verebilen, hayal edebilen, tasarlayan, üreten ve paylaşımcı bireyler haline geleceklerdir.

Kuyu Danışmanlık ve Robotik Kodlama Eğitim Hizmetleri

Kuyu Danışmanlık Robotik Kodlama Eğitimlerinde eğiticilerin eğitilmesi, modüler öğrenen müfredatı ve segmente edilmiş ürün gamı ile  hizmet vermektedir!

Uzmanlarımız ve Partnerlerimizle Buluşun

Çeşitli alanlarda hizmet veren alanının profesyoneli olmuş kadromuz ve çözüm ortaklığı yaptığımız partnerlerimizle hizmetinizdeyiz.

Kuyu Danışmanlık geçmişten bugüne getirdiği tecrübelerini sizlerle paylaşıyor.

Sorry, there is nothing to display here…