Robotik Kodlamada YÖRÜK İzleri

Kuyu Danışmanlık Yörük Sanayici İş Adamları ile birlikte Antalya'da gerçekleştirilecek ve Konyaaltı Belediyesi'nin de çözüm ortağı olduğu eğitim projesi için ortaklık protokolüne imza attı.

Önümüzdeki süreçte geleceğe dair eğitim organizasyonlarının Robotik Kodlama Eğitimleri ile pekiştirileceği proje için 3 kurum Japon Yerel Kalkınma Destek Programı başvurusunu gerçekleştirdi. Konuyla ilgili olarak, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih ESEN "Evlatlarımızın geleceği için yapılması gereken tüm tahsislerin sorgulanmadan Konyaaltı ve Antalya çevresinde yapılmasına tüm gücümüzle destek vereceğiz. Yalnız Robotik Kodlama bilen bireyler değil hayatta sorumluluğunu bilen ve öz benlik bilinci taşıyan bireylerin kazandırılmasına yönelik bu ortaklıkla eğitim alanında büyük başarılara adım atacağımızı biliyorum. Başta projenin mimarı YÖRSİAD'a ve çözüm ortaklarına teşekkür ediyorum, her şey Antalyamız ve Halkımız için." dedi.

Bunun yanı sıra; protokolde imzası ve gerçekleştirilmesinde büyük emeği olan Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Tuğba ERKE BOSTAN "Geleceğe dair ektiğimiz bu tohumların evlatlarımızın yaşamına dokunacağından hiç şüphemiz yok. Çalışmalarımızı bu çerçevede katlanarak sürdürüyoruz. Gerek şimdi gerek ilerleyen aşamalar için planlarımızı bu çerçevede stratejik adımlarla güçlendiriyoruz. Kültür öğelerimizin değere dönüştüğü bu projenin paydaşı olmak bizim için başarıya attığımız diğer adımlarımız kadar değerli ve güzel." yorumunu yaptı.

YÖRSİAD Başkanı M.Aykut EGE "Bu güzel projenin yürütücüsü olmak ve paydaşlarımızın gücü sayesinde Antalya'nın geleceğine diğer projelerimizdeki gibi katkıda bulunmaya devam edeceğiz" dedi.

Konyaaltı Belediyesi'nde imzalanan protokol sonrasında eğitim için stratejik planlama ve organizasyon koşulları belirlenmeye başladı.

KUYU Danışmanlık  organizasyonu ile gerçekleştirilecek eğitim projesi ile ilgili tüm detaylar kamuoyu bilgilendirmesi ile duyurulacaktır. Sosyal medya hesaplarımızı ve diğer mecralar aracılığı ile açıklamalarınızı takip etmenizi tavsiye ediyoruz.